Єврейський Новий 2019 рік: дата і традиції

Традиції і свята у єврейського народу значно відрізняються від слов’янського. Тому дата Нового року буде відрізнятися від російського стандартного календаря.

Юдеї живуть за місячним календарем і відштовхуються від Книги життя. Саме вона може підказати, що чекає Юдея в майбутньому і як важливо дотримуватися традицій святкування.

Якщо у слов’ян Новий рік наповнений веселощами і безтурботністю, то і іудеїв зовсім інший погляд на цей рахунок. Так святкують вони день створення та оновлення світу. Про те, як і коли, пройде Єврейський Новий 2019 рік можна дізнатися прямо зараз.

Найбільш значущі події

У євреїв існує ряд знаменних релігійних подій. Тому святкують вони за власним традиціям і канонам. До них в майбутньому році можна віднести наступні:

 • День, коли Єва і Адам скуштували заборонений плід і були вигнані з райської обителі.
 • День, коли Ной вперше вступив на тверду землю після Божого Армагеддона.
 • Вагітність Сари.
 • День, коли Авраам повинен був принести в жертву власного сина
 • День Юсуфа – коли його випустили з колодязя і продали.
 • День, коли Юдейський народ був звільнений від рабства великого Фараона.

Пам’ятні події для іудеїв – основний концепт релігії. Адже дотримується канони іудейський народ протягом всієї своєї історії. На долю євреїв випадало чимало нещасть, проте навіть в роки Другої Світової, перебуваючи в ув’язненні, вони продовжували слідувати традиціям і завжди знали, якого числа той чи інший свято.

Новий рік у іудеїв особливий, називається він Рош ха – Шана. Святкування обосабливается спеціальними обрядами, так як цей день є одним з важливих святкувань в році.

Паломництво до джерела

Єврейський Новий 2019 рік настає за місячним календарем. Тому це свято можна вважати плаваючим. У майбутньому році його почнуть святкувати 29/09 і закінчать ввечері 1/10.

Для всіх іудеїв це особлива дата, яка супроводжується походом до джерела з водою. З самого ранку євреї йдуть до першого водоймища і починають обряд.

Важливі критерії:

 • Йти необхідно всією сім’єю
 • водойма повинна бути чистою
 • У воді обов’язково має бути риба, так як очі її вважаються дзеркалом Господа

Після того як водойму заздалегідь знайдений, вся сім’я відправляється до нього. Нехитрий Обряд, спочатку діти кидають хлібні крихти, а далі необхідно витрусити все з кишень.

Так юдеї викидають гріхи і нечисті думки, які були накопичені за весь рік. Свято означає оновлення, а значить і гріховні вчинки повинні канути в минуле. Після паломництва євреї очищаються і можуть продовжувати шлях по праведній дорозі предків.

Після цього йде молитва, далі Юдеї переодягаються в чистий і новий одяг. Саме веселощі і святкування проходить у другій половині дня, коли сонце знаходиться в режимі заходу.

За кілька хвилин до заходу берегиня вогнища повинна запалити свічки. Так у іудеїв завжди багато дітей-кількість свічок має відповідати числу малюків, так додаються додаткові дві.

Традиції

Після того як іудейський народ переодягнувся в чистий одяг, запалив свічки, починається молитва. Кожен єврей під час неї повинен чітко почути звук народного інструменту – Шофар. За доданням його музика оглушує Сатану, який в цей день шепоче Богу про людські гріхи. Музику можна почути в цей день більше сотні разів, і кожен повинен підкріплюватися молитвою. Так як дзвін лунає до небес і не дає Дияволу наблизити Судний день.

Сурмити Шофар починає ще за кілька тижнів до майбутньої події, тому якого числа буде свято, всі знають заздалегідь. Юдеї можуть почути дзвін, навіть перебуваючи в магазині або на робочих зборах. Тоді все ніби завмирають, так само необхідно встати. Під час дзвону всі моляться і нагадують один одному про наближення великого свята.

Стіл на святі так само відрізняється від слов’янського. Можна відзначити наступні основні нюанси:

 • На столі обов’язково присутні фрукти. Це можуть бути навіть найпростіші яблука або гранат.
 • Головне ласощі єврейського народу – мед. У нього люблять вмочати випічку, і навіть фрукти.
 • Риба або морепродукти – для юдеїв це особливий критерій, так як риба означає родючість і ситість.
 • Бараняча голова – якщо господар вечора хоче домогтися успіху в майбутньому році, він обов’язково відварює її.
 • М’ясо-іудеї люблять на Новий Рік побалувати себе, тут зі слов’янами вони дуже схожі. Стіл завжди багатий на делікатеси.

Стіл накривається від фінансового стану сім’ї. Однак на Новий рік прийнято запрошувати і бідняків, кожному хто постукає того вечора-не буде відмовлено. Адже як написано в Біблії, Господь може прийняти будь-яку подобу.

Інші цікаві статті на схожу тему:

Салати на Новий 2019 рік: прості рецепти Уявити новорічну ніч без щедро накритого столу просто неможливо. Існує класика – олів'є, оселедець під шубою, мімоза. Однак якщо ви хочете спробув...
Цікаві вироби до Нового 2019 році своїми руками Очікування Нового року асоціюється з приємними клопотами: підготовкою подарунків, складанням святкового меню, прикрасою будинку до чарівної ночі. ...
Свиня з фетру на Новий рік 2019: шаблони і викрійки Новий рік 2019 настане зовсім скоро, і багато хто починає готуватися до цієї важливої події заздалегідь. Щоб цей новий рік приніс людині удачу, ма...
Витинанки на рік Свині (Кабана) 2019 – шаблони для вирізання та друку Різьблені візерунки – витинанки допоможуть перетворити новорічний декор. Найчастіше їх клеять на вікна: вони створять атмосферу свята, а також притягн...
Куди поїхати на Новий 2019 рік за кордон Цікавим і свіжим рішенням для святкування Нового 2019 року стане поїздка за кордон. Це внесе різноманітність у звичне проведення зимових свят. На тлі ...
Схеми для вишивки хрестом Свині, Порося і Кабана 2019 рік за прогнозами астрологів буде спокійним. Символом цього року буде земляна Свиня, тому певних злетів і падінь спостерігатися не буде, адже...

Залишити відповідь