12 тварин, які були виявлені тільки в єдиному екземплярі

Світ живої природи дуже різноманітний, і на сьогоднішній день відомі тварини, які були знайдені тільки в одному примірнику. Вчені ведуть кропітку роботу, щоб зрозуміти, особливості їх життя.

Сумна статистика показує, що з лиця Землі регулярно зникають цілі види тварин. Більшою мірою в цій жахливій тенденції винен чоловік, але і природа доклала свою руку. Вчені регулярно організовують експедиції проводять дослідження, щоб стежити за популяцією тварин. У світі є представники фауни, які були виявлені тільки в єдиному екземплярі, але біологи не втрачають надії знайти їх побратимів. Давайте познайомимося з цими рідкісними тваринами.

1. Дрімлюга

В Ефіопії проїжджаючий автомобіль збив птаха, яка була невідома науці. Щоб її вивчити, ученим довелося досліджувати крило, взяте з практично розклався тіла. Був зроблений висновок, що птах не досягла статевої зрілості, і було незрозуміло, самець це чи самка. Оскільки уряд не стежить за територією національного парку Бейл, там сталася серйозна пожежа, і було завдано серйозної шкоди екосистемі території, де мешкали птахи. Орнітологи досі не втрачають надії виявити і інші примірники козодоєв.

2. Китайський річковий дельфін

Єдиним місцем проживання цього ссавця була річка Янцзи в Китаї. Про спосіб життя цих дельфінів практично нічого невідомо, а відкрили тварина в 1918 році. Його відразу внесли в список самих рідкісних ссавців на Землі. До 1920 року чисельність цих тварин оцінювалася від трьох до п’яти тисяч особин. Стрімка індустріалізація Китаю стала причиною вимирання річкових дельфінів, так, з 2006 року цей вид був офіційно оголошений зниклим. У 2007 році один із жителів зняв на відео велике біле тварина в річці, яку було визнано останнім річковим дельфіном.

3. Гігантський новозеландський гекон

Єдиний примірник цієї ящірки був знайдений на початку XIX-го століття. Його знайшли випадково й назвали на честь керівника експедиції герпетолога Олена Делькура. Новий гекон був визнаний найбільшим у світі. Його зберігають у Марсельському музеї природознавства. Докладних записів про цю тварину знайдено не було, і вченим довелося класифікувати знахідку, досліджуючи зразок 200-річної давності. Дивним було те, що гігантський гекон був дуже схожий на міфічну ящірку, персонажа фольклору маорі. Люди вірили, що зустріч з нею пророкує смерть.

4. Китайська велетенська саламандра

Величезна земноводне в довжину досягає 1,8 м, а її вага становить 30-70 кг, воно є найбільшим на Землі в своєму класі. Тварина піддається небезпеці зникнення із-за забруднення навколишнього середовища і цілеспрямованого знищення. Зустріти велетенську саламандру можна тільки в китайському тераріумі.

5. Проєхидна Аттенборо

Це найменший вид єхидн, який виявлений на сьогоднішній день. З приводу цієї тварини вчені не можуть з точністю сказати, що вони не існують, оскільки в 2007 році були знайдені їхні нори і сліди, але при цьому єдиний примірник цієї тварини був виявлений в 1961 році, і зараз він знаходиться в Музеї природної історії в місті Лейден. Вчені не залишають надії виявити інших представників проєхидн.

6. Двоколірний лобстер

Забарвлення цих ракоподібних може бути різним, і в природі зустрічаються дуже рідкісні екземпляри, наприклад, синього або білого кольору, але зловити таких лобстерів – велика удача. Рибак Джеф Едвардс із штату Мен знайшов рідкісного двоколірного ракообразного, так, одна частина панцира у нього була забарвлена в оранжевий колір, а інша – коричневий. Невідомо, чи є в океані ще хоча б один такий примірник, або це – єдиний.

7. Ліверпульський голуб

У цього птаха є ще одна назва – плямистий зелений гривистий голуб. Приставку «ліверпуля» він отримав завдяки тому, що вперше цей вид був представлений в 1851 році в музеї Ліверпуля. Вчені досі не знають про походження зеленого голуба. Є припущення, що вони жили на острові в Тихому океані.

8. Таргани які світяться

Lucihormetica luckae – вид комах, які були виявлені в 2012 році, але от тільки вченим довелося досліджувати єдиний екземпляр, і йому вже більше 70-ти років. Унікальні таргани тим, що вони здатні люмінесціювати, а ще вони мали асиметричної биолюминесценцией, яку використовували, щоб маскуватися під отруйних комах. Вчені припускають, що мешкали світяться таргани в регіоні, де в 2010 році відбулося виверження вулкана Тунгурауа, що і стало причиною знищення представників цього виду.

9. Паразит імені Леді Гага

У 2012 році було зроблено унікальне відкриття: у Національному парку Чє Син, Таїланд, під час вивчення національних парків, був виявлений паразитичний наїзник. Він досягає 5 мм в довжину, а розмножується, відкладаючи яйця в голові тварини-донора. Причина, чому комаха було названо на честь зірки, є невідомою.

10. Буллеров шпак

Вчені припускають, що ці птахи населяли один з островів архіпелагу Кука. На жаль, зараз побачити шпака неможливо. Єдине, що залишилося від останнього знайденого примірника – шкіра, яка виставлена в Музеї природної історії в Лондоні. Згідно існуючої інформації, буллеров шпак був підстрілений британським натуралістом Ендрю Блоксэма, який передав його музею. У 1970 році було організовано кілька експедицій на острів, але ніяких слідів птахів не було виявлено.

11. Літаюча лисиця

У другій половині XIX-го століття на острові Леді Джулії Персі були знайдені унікальні представники криланів. Досі вчені не зробили жодного виводу, коли точно були відкриті ці літаючі лисиці, і яке їх походження. Висувається кілька версій, так, згідно з однією з них вони родом з островів Луизиады або Соломонових островів.

12. Сомалійський златокріт і златокріт Брума

Вчені виявили 21 вигляд цих тварин, які мають віддалене спорідненість з кротами. Два види відомі виключно у одиничних примірниках. Частина сомалійського златокрота дослідники виявили в шлунку мисливської сови в 1964 році, а златокріт Брума знайшли в 50-е роки минулого століття.

Інші цікаві статті на схожу тему:

AirFlow Starship – самий економічний вантажний автомобіль у світі Сьогодні багато говорять про гібриди та електрокарах, більшість автоекспертів вважають, що майбутнє автопрому за такими автомобілями, однак, є й ті, х...
Еволюція ідеалів жіночої красоти в різні епохи Жінки будь-якого віку завжди стурбовані своєю красою - вони підганяють її під існуючі стандарти, терплять хворобливі процедури і обмежують себе заради...
Перевірте, як довго ви проживете за датою народження На цей рахунок є дві протилежні думки. Багато людей хотіли б знати тривалість свого життя. Але не мало і тих, хто ні за що не хотів би володіти такою ...
Головні ознаки того, що на вас скоро зваляться гроші Якщо ви наполегливо працюєте, щоб забезпечити собі гідне життя, то ви напевно задавалися питанням, коли ваші зусилля будуть винагороджені. Існу...
Різні актори однієї ролі: 12 кинопар, які грали одного персонажа Часто в фільмах розповідається історія не одного дня, а довгих років. Це цікаво дивитися глядачеві, але для творців кінострічки вибір акторів ускладню...
Найцікавіші факти про футбол Ні для кого не секрет, що футбол – найпопулярніший вид спорту в світі. Ніхто достеменно не може сказати, коли він з'явився в перші, тому що правила гр...

Залишити відповідь